OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ OYAMA KARATE w KUMITE i KATA w WOLBROMIU

Dziesięć pucharów dla zawodników Tarnowskiego Klubu Sportowego Oyama Karate na OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU OYAMA KARATE w KUMITE i KATA w WOLBROMIU.

W dniu 16 marca 2024 r. w Hali przy SP 1 os, Wł. Łokietka 10 w Wolbromiu odbył się Ogólnopolski Turniej OYAMA Karate o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom.
Zawodnicy Tarnowskiego Klubu Sportowego Oyama Karate zdobyli łącznie dziesięć miejsc na podium.
Konkurencja Kumite:
Pierwsze miejsce w kategori U-14 waga pow. 60kg zajął Jakub Początek. Kuba zwyciężył w pierwszej rundzie z dużo cięższym od siebie zawodnikiem z LKOK Lubliniec.
Drugie miejsce w kategorii U-12 (początkujący) waga do 30kg. zajął Norbert Szal.
Drugie miejsce w kategorii U-12 (początkujący) waga 30-35kg. zajął Bartosz Stoszko.
Drugie miejsce w kategorii U-12 waga 35-40kg. zajął Karol Zdeb.
Drugie miejsce w kategorii U-16 waga pow. 75kg zajął Ignacy Wrona.
Trzecie miejsce w kategorii U-10 w przedziale wagowym 30-35kg. zajął Aleksander Gogola.
Trzecie miejsce w kategorii U-22 waga do 70 kg. zajął Szymon Liszka.
Czwarte miejsce w kategorii U-12 waga pow. 50kg. zajął Oskar Sroka.
Konkurencja Kata:
Trzecie miejsce w kategorii U-12 kolorowe pasy zajęła Aleksandra Michoń.
Trzecie miejsce w kategorii U-12 białe pasy zajął Bartosz Stoszko.
Trzecie miejsce w kategorii U-16 kolorowe pasy zajął Wiktor Ból.
W zawodach wystartowało ponad 320 zawodniczek i zawodników w konkurencjach Kumite, Kata, Kobudo i Makiwara, reprezentujących 15 ośrodków OYAMA Karate: Sosnowiec, Katowice, Kraków, Tychy, Wieliczka, Tarnów, Brzeszcze, Bochnia, Lubliniec, Proszowice, Racławice, Bytom, Zabrze, Olkusz i Wolbrom. Organizatorem Turnieju był Jurajski Klub OYAMA Karate w Wolbromiu na czele z Shihan Kazimierzem Skalniakiem 5 dan. W ceremonii otwarcia udział wzięli: Wiceminister Sportu Ireneusz Raś, Burmistrz MiG Wolbrom Pan Adam Zielnik, Pani Lidia Gądek Posłanka na Sejm VII i VIII kadencji, prezes WOL-MED w Wolbromiu, Radny Powiatu Olkuskiego Tomasz Bargieł, Pan Stanisław Tomasz Kołodziej dyrektor ZSP w Wolbromiu oraz Pan Miłosz Pałka kandydat do Rady Miejskiej w Olkuszu.
Sędzią głównym zawodów był Shihan Paweł Pajdak 7 dan (Sosnowiec). Jego asystentami: Shihan Jerzy Walaszczyk 5 dan (Katowice) Pani Marta Skalniak (Czajowice), Pan Grzegorz Furgaliński (Zadroże).
Opiekunami zawodników Tarnowskiego Klubu Sportowego Oyama Karate byli: sempai Dawid Sroka, sempai Janusz Pabis oraz sempai Szymon Liszka. Funkcję sędziów pełnili sempai Dawid Ból i sensei Dariusz Hachaj.
Wszystkim startującym gratulujemy odwagi, waleczności oraz zdobytych pucharów za miejsca na podium. OSU! 👊🥋